Jak postawić pierwsze kroki w randkowaniu przez internet?

 

Podejście, opis, zdjęcia – od tego zależy na jakich potencjalnych partnerów trafisz i czyje serce zdobędziesz. Warto zadbać o te szczegóły i przyłożyć się do tego, by nasz profil zdobył najszczersze dopasowania. Poniżej przedstawimy Ci porady w tworzeniu idealnego opisu, stawianiu najbardziej przyciągających zdjęć oraz dowiesz się jakich zdjęć czy opisów unikać i jak zacząć rozmowę.

 

 

Zacznijmy od zdjęć – Czego unikać?

 

Nie wrzucaj zdjęć z niską rozdzielczością czy za słabą ostrością. Im gorsza jakość zdjęcia, tym trudniej stwierdzić w oczach drugiej osoby czy wyglądasz atrakcyjnie czy nie. Postaraj się, aby to były zdjęcia na których jesteś tylko i wyłącznie Ty. Zdjęcia z osobami płci przeciwnej równie dobrze ją odstraszą. Na pewno masz zdjęcia jak stoisz na szczycie góry, pod słynną budowlą, na molo czy pod najstarszym muzeum na świecie – na mało kim takie zdjęcie zrobi wrażenie. Mogłeś długo oszczędzać na swój wyjazd do Rzymu by strzelić sobie fotke pod słynnym Koloseum ale wiedz że żyjemy w roku 2020 i takie podróże to nic nadzwyczajnego. Złe wrażenie raczej zrobią zdjęcia na których spożywasz alkohol, bądź jesteś pod jego wpływem – odstrasza to dużą część osób.

 

Pamiętaj również, że humor jest bardzo specyficzną rzeczą; nie stawiaj zdjęć które Ty uważasz za śmieszne, druga osoba może uważać je za totalnie głupie bądź obrażające. Nie radzimy robić zdjęć ze swoim najnowszym Porsche, domem z basenem czy plikiem pieniędzy; druga osoba powinna pokochać Ciebie za osobowość, wygląd a nie za wartości materialne. No i ostatnie – memy na nikim nie zrobią wrażenia!

Jakie zdjęcia wrzucać?

 

Wiesz już czego unikać, więc doradzimy Ci jakie zdjęcia warto wybierać. Zamiast zrobić sobie selfie, poproś kogoś by zrobił za Ciebie zdjęcie. Uśmiechnij się, odpręż i daj sobie cyknąć fote! Możesz na zdjęciach pokazać, że potrafisz o coś zadbac – jeśli masz psa, pokaż go na zdjęciu. Zadbaj by nie wyglądać na złego, znudzonego, szalonego; to budzi negatywne emocje u drugiej osoby. Na zdjęciu powinieneś bądź powinnaś być Ty z pozytywną energią, unikając prowokującego wyglądu. W miarę możliwości, staraj się używać naturalnego świata zamiast sztucznego, zobaczysz że na naturalnym świetle Twoja twarz wygląda znacznie lepiej!

 

A co z opisem profilu?

 

Nieważne jak bardzo uwielbiasz pizzę, kebaby czy oglądanie całymi wieczorami Netflixa, uwierz nam, na początku tego nie pisz. Może masz fajną pracę dorywczą? Pomagasz bezinteresownie komuś? Myślę, że to może wyglądać lepiej w Twoim profilu. Masz hobby? Nie ograniczaj się tu i nie kłam. Czy jesteś mężczyzną uprawiający sport który głównie przeznaczony dla kobiet czy vice versa, napisz to. Druga osoba i tak wcześniej czy później by sie dowiedziała, więc po co masz to ukrywać? Powstrzymaj się natomiast z opisywaniem swoich fetyszy, religii czy znaku zodiaku. Możesz napisać coś śmiesznego, napisać swój wzrost. Upewnij się, że nie popełniłeś żadnych błędów ortograficznych. Bądź sobą, pokaż się z dobrej strony i będzie dobrze!

Jak zagadać?

 

 

Najłatwiej chyba odnieść się do tego co masz – do zdjęcia, do opisu. Ma na zdjęciu fajnego psa? Napisz coś o zwierzętach, powiedz coś na ten temat. Przykładowo: “Hej, masz słodkiego psa! Jaka to rasa?”. Wykorzystuj gify! Często są śmieszne, a używanie ich świadczy o tym że nie jesteś nudnym człowiekiem i że zapowiada się raczej ciekawa konwersacja (tylko z nimi nie przesadź!). Odnoś się do tego co o tej osobie wiesz, a gwarantujemy że chętnie ta osoba o tym porozmawia. Jeśli za pierwszym razem Ci nie odpisze, nie odpuszczaj sobie! Mogło się akurat jej bądź jemu coś przydarzyć i zapomniał/a poźniej odpisać. Nic się nie stało, spróbuj jeszcze raz a na pewno nikomu nie zaszkodzisz. Bądź kreatywny i nie zadawaj trudnych pytań.

Jaki film obejrzeć na randce?

Wieczorna randka, czy może po prostu chcesz coś obejrzeć ze swoją drugą połówką? Oglądanie wspólnie filmu często kończy się na "czymś więcej". Jeśli jesteście po udanej kolacji i przyszliście do Ciebie do domu i wiesz, że może zaraz dojść do czegoś więcej ale nie...

Jak spotkać się po raz pierwszy?

Dalej nie wiesz który portal randkowy jest dla Ciebie?   Pomyśl, dlaczego trafiłeś na ten artykuł. Szukasz stałej relacji czy różnych przygód? Dalej nie wiesz? Polecamy w takim razie zacząć od pierwszej strony z zestawienia i przechodzić do kolejnej - specjalnie...